Jaki stabilizator na kolano sprawdzi się najlepiej?

stabilizator na kolano lis 6, 2021

Jaki stabilizator na kolano sprawdzi się najlepiej?

Stabilizator kolanowy, więc orteza kolana jest jednym spośród typów sprzętu ortopedycznego, jaki spełnia rolę równoważącą, jednak może także być urządzeniem korekty stawu. Wykorzystywany jest nierzadko, gdy staw kolanowy potrzebuje zatrzymania częściowo czy w pełni. W niewielkich wypadkach stabilizator na kolano może zmienić gips, chociaż nierzadko wykorzystuje się go w wypadku skręcenia stawu, gdyż pozwoli na zapobiegnięcie zagrożenia zwiększenia się kontuzji, natomiast do tego zmniejsza obrzęki lub gwarantuje szybszy powrót do formy.

Co to jest stabilizator?

Rozpocznijmy od tego, czym jest stabilizator na kolano. Jest to sprzęt leczniczy do unieruchomienia, odciążenia czy zabezpieczenia konkretnej okolicy ciała. Wykorzystuje się go jako prewencję kontuzji czy element leczenia urazów oraz zaburzeń mięśni oraz stawów. Stabilizator stawu kolanowego może być zrobiony z twardego czy delikatnego tworzywa, wielokrotnie z dodatkiem stalek lub pelet. Jego kształt jest dobrze dostosowany do okolicy ciała, tak by zagwarantować precyzyjne przyleganie.

Stabilizator miękki kolana – stłuczenia, złamania

stabilizator na kolano

Stabilizator stawu kolanowego miękki zrobiony jest zazwyczaj z artykułu neoprenowego czy odmiennego kompresyjnego z linkami dociągowymi samoszczepnymi zabezpieczającymi staw, opcjonalnie z delikatnymi fiszbinami, zapobiegającymi go przed niepotrzebnymi obciążeniami. Orteza kolana idealnie dochodzi do nogi oraz delikatnie ją nagrzewa, dbając zarazem przy tymże o przewiewność oraz dobrą wentylację.

Stabilizator stawu kolanowego może pomóc?

Odpowiednio wybrany stabilizator na kolano może pomóc w pozbyciu się niepotrzebnego bólu. Głównym zadaniem tego rodzaju stabilizatora jest odciążenie stawu, więzadeł i mięśni. Wspomaga to w szybszej terapii oraz powrocie do całkowitej sprawności. Dodatkową, szczególnie ważną rzeczą jest stabilizacja kolana, dzięki której kontuzja nie zwiększa się. Innowacyjny stabilizator jest przede wszystkim lekki. Typy znajdujące się teraz na rynku zrobione są z włókna węglowego oraz szklanego (stabilizatory sztywne) czy tkaniny, softeku lub neoprenu (ortezy elastyczne).