Profesjonalny fizjoterapeuta – jak go znaleźć?

akredytacja ptf Wrz 22, 2020

Profesjonalny fizjoterapeuta – jak go znaleźć?

Fizjoterapeuta fizjoterapeucie nierówny! Oczywiście dotyczy to również każdego innego zawodu. Niemniej jednak doświadczony fizjoterapeuta z aktualną wiedzą na temat technik diagnostycznych oraz technik terapeutycznych ma większe szanse na przywrócenie osoby zmagającej się z niepełnosprawnością do funkcjonowania w społeczeństwie.

Profesjonalny fizjoterapeuta

W związku z tym powstaje pytanie, w jaki sposób zweryfikować, czy fizjoterapeuta lub placówka, w której pracuje, może zagwarantować najwyższy poziom świadczonych usług. Odpowiedzią na to pytanie może być akredytacja tj. świadectwo jakości wystawione przez renomowany podmiot oceniający pracę fizjoterapeutów i placówek. Jednym z takich podmiotów jest funkcjonujące w kraju Polskie Towarzystwo Fizjoterapeutów.

Bez wątpienia akredytacja PTF dla placówki, czy też kursy z akredytacją PTF (https://www.movuto.pl/kursy-dla-fizjoterapeutow-z-akredytacja-ptf), które zostały ukończone przez fizjoterapeutę, są doskonałym dowodem zaświadczającym poziom oferowanych usług. Warto jednak zwrócić uwagę, że brak akredytacji w żadnym przypadku nie poświadcza braku profesjonalizmu. Uzyskanie owego zaświadczenia ze strony PTF jest w pełni dobrowolne, a jego brak w żaden sposób nie ogranicza uprawnień fizjoterapeuty.

Krajowa Izba Fizjoterapeutów

Najważniejszym podmiotem w Polsce łączącym wszystkich fizjoterapeutów jest wydająca uprawnienia do wykonywania zawodu Krajowa Izba Fizjoterapeutów. Zgodnie ze stanowiskiem KIF polskie prawodawstwo nie nakłada obowiązku uzyskiwania dodatkowych akredytacji, jeżeli fizjoterapeucie zostało wydane prawo do wykonywania zawodu. Niemniej jednak tego rodzaju certyfikat wydawany przez renomowany podmiot rzeczywiście może być traktowany jako dodatkowe poświadczenie jakości oferowanych usług.